1. Dziękujemy Bogu za świadectwo wiary tych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu skorzystali z rekolekcji i spowiedzi św. Dziękujemy za posługę słowa ks.prał.Bronisława Piaseckiego. Niech owoce rekolekcje trwają w naszym życiu codziennym.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz.17.
 3. Palmy przy kościele rozprowadzają rodzice z dziećmi z naszej scholi „Józefowe Promyczki”. Natomiast w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Obie grupy zbierają ofiary na letni wyjazd swoich wspólnot. Dziękujemy za wsparcie.
 4. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji rezurekcyjnej - spotkanie w środę o g.17 przed kościołem – zapraszamy dziewczynki mające stroje od 1-ej Komunii św.
 5. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – to najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza TRIDUUM SACRUM (trzy święte dni):

  a/ WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Katedrze o g.10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na g.18 – podczas liturgii obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do g.22, a 15 min. wcześniej Gorzkie Żale (cz.1).

  b/ WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Chrystusa - dzień bez Mszy św. Centrum liturgii stanowi ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o g.15 – początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; następnie o g.15.30 Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci. Młodzież i dorosłych parafian zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej na g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie i wspólnotę katolicką żyjącą w Ziemi Świętej. Czuwanie modlitewne w piątek od g.7 do 24; o g.22.30 - Gorzkie Żale (cz.2 i 3). Dzieci przychodzą na adorację wg planu ustalonego przez katechetki, ministranci – według własnego planu.

  c/ WIELKA SOBOTA- adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobiecały dzień. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnym kościele od g.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, by i w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zrezygnować z pokarmów mięsnych.                                                                              d/ WIGILIA PASCHALNA- początek liturgii o g.19.30 przed kościołem, gdzie pobłogosławimy ogień, następnie liturgia słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynosimy świece.

 6. 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o g.6 procesja rezurekcyjna,   a po niej Msza św. w intencjach parafii. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz.8 – jest to bowiem czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach i na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16; 18. Przypominamy, że zgodnie ze zwyczajem nie będzie spowiedzi św. w Wielką Sobotę, natomiast po zakończonej Liturgii w Wielki Piątek podczas adoracji Chrystusa Eucharystycznego przy Grobie będziemy spowiadać do późnych godzin nocnych.