1. Dzisiaj przypada 41 rocznica protestów robotników Ursusa. Z tej okazji w naszym kościele uroczysta Msza św. o godz.12.30. Będziemy się modlić w intencjach naszej Ojczyzny oraz za uczestników tamtych zrywów. Natomiast o godz.17 w Ośrodku Kultury „Arsus” będzie okolicznościowy koncert Orkiestry Reprezentacyjna Wojska Polskiego.
  2. Z racji powyższych uroczystości „przypominki” za zmarłych będą dziś wyjątkowo o godz.17, zaś nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.17.30; z kolei w dni powszednie do piątku włącznie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz.18.
  3. Zakończyliśmy rok szkolny. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie, aby sprawdzili, czy dzieci mają medaliki, zaś od opiekunów domagali się, by ich dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Mamy do tego prawo jako katolicy. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy słońca i dobrego odpoczynku. Wszystkim przypominamy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
  4. W wakacje nie ma Mszy św. w dolnym kościele o godz.11, ani o godz.16 w kościele górnym. Wrócimy do nich w połowie września. Z kolei od najbliższej soboty (jak zawsze w lipcu i sierpniu) nie będzie Mszy św.         o g.6.30, a inne Msze św. będą o godz.7; 7.30; 8 i 18.
  5. W czwartek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o g.6.30, 7.15, 8 i 18.
  6. Spotkanie wspólnot Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą sobotę 1 lipca po Mszy św. o g.8.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę związaną z 26-ą rocznicą powstania Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę 9 lipca. Zapisy przed kościołem i biurze radia w poniedziałek i czwartek. Przed kościołem prasa katolicka i albumy wydane z racji 75-lecia naszej parafii. Zachęcamy do nabycia.
  8. Koniec czerwca to czas zmian personalnych w parafiach. Otóż Władza Diecezjalna zwolniła z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Rafała Dawidowicza, który przejdzie do parafii św. Andrzeja Ap. przy ul. Chłodnej. Taka jest kolej rzeczy, a rozstania są niełatwe tak dla księży, jak i dla parafian. Księdzu Rafałowi serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, za 4-letnią pracę w parafii i w szkołach. Życzymy Bożych Łask w nowej wspólnocie i zawsze zapraszamy do św. Józefa. Wprawdzie ks.Rafał będzie z nami jeszcze do 26 sierpnia, ale zważywszy na urlop Księdza i to, że teraz jeszcze większość parafian jest na miejscu, dlatego zapraszamy w środę 28 czerwca na Mszę św. o godz.18, by dziękować Bogu za odchodzącego od nas Kapłana i za pracę dla nas, a po Mszy św. będzie można Mu osobiście podziękować. Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia w środę o godz.18.