1. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz.17.15 w dolnym kościele.
  2. W piątek, 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój na całym świecie o g.18, a pół godziny wcześniej spotkanie przy obelisku na ul. Cierlickiej.   Zachęcamy do modlitwy w rocznicę wojny.
  3. Wprawdzie nowy rok szkolny rozpocznie się 4 września, ale już dziś i w kolejne dni, a zwłaszcza w 1-y piątek zachęcamy wszystkich uczniów, by rozpoczęli naukę od spowiedzi i Komunii św.
  4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych najmłodszych uczniów będzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o g.11.
  5. Od piątku 1 września w dni powszednie będzie Msza św. o godz.6.30.
  6. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej.
  7. Przy wyjściu polecamy prasę katolicką.
  8. Planujemy zorganizować 4-dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk i Pragi czeskiej. Wyjazd byłby pod koniec września. Ważnym punktem będzie Krzeszów z Bazyliką Matki Bożej Łaskawej i kościołem 7 radości i 7 smutków św. Józefa, a wszystko w ramach Jubileuszu 75-lecia parafii i 25-lecia konsekracji kościoła. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę o godz.19 do sali św. Jadwigi. Organizacją zajmie się biuro podróży, z którym byliśmy w ubiegłym roku w Wilnie.
  9. Już za 9 tygodni, czyli pod koniec października w naszej parafii będziemy przeżywać Misje Święte. Potrzebna jest wielka modlitwa w tej intencji i dlatego wczoraj, w Dniu Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęliśmy tzw. nowennę tygodni, w której będziemy prosić Pana Boga codziennie pod koniec Mszy świętych.
  10. Ofiary składane na tace za tydzień przeznaczymy na pomoc Rodakom, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic w połowie sierpnia.
  11. W tym tygodniu przypadają:

a/ 1-y piątek - spowiedź rano od g.6.30 i po południu od g.17.15.

     po Mszy św. o g.18 adoracja Najśw. Sakramentu do g.21, którą

     poprowadzi Rodzina Radia Maryja i wspólnoty Żywego Różańca.

          c/ 1-a sobota - o g.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi

                 i pierwsze nabożeństwo z adoracja w nowym cyklu pięciu

                 pierwszych sobót miesiąca, a po nim spotkanie formacyjno –

                 modlitewne Żywego Różańca.