1. Dzisiaj obchodzimy 17-ty Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” umożliwia naukę młodzieży z najuboższych terenów Polski. Dziś w całej Polsce i przed naszym kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, która jest „żywym pomnikiem” naszej wdzięczności św. Janowi Pawłowi II za całe jego życie.
  2. Trwa październik – miesiąc różańcowy. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie po Mszy św. o g.18, zaś różaniec z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o g.17.15. Dzisiaj różaniec o g.17.15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
  3. Młodzież klas 1-ych szkół średnich kończąca przygotowanie do bierzmowania ma próby liturgiczne wtorek i piątek czyli 10 i 13 października o godz.19.15 - obecność obowiązkowa.
  4. Kończą się obchody Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej  w Fatimie. W najbliższy piątek 13 października w Sanktuarium na Niedźwiadku będzie Msza św. i procesja różańcowa, na którą są zaproszeni wierni i księża z parafii dekanatu ursuskiego. Zachęcamy parafian, aby w piątek udali się na te uroczystość – początek o godz.18
  5. Spotkanie Straży Najśw. Serca P. Jezusa w sobotę o godz.8.30.
  6. Msza św. z udziałem dzieci klas trzecich i rodzin przygotowujących się do 1-ej Komunii św. za tydzień o g.16. Parafian, którzy nie mają w rodzinie dzieci I-komunijnych prosimy, by przyszli za tydzień na inną Mszę św. niż o godz.16.