1. Dziękujemy za świadectwo wiary tych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu skorzystali z rekolekcji i spowiedzi św. Dziękujemy za posługę słowa Ojca Dariusza. Niech rekolekcje wydadzą trwałe owoce w naszym codziennym życiu.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.17.
 3. Palmy przy kościele rozprowadzają dziś rodzice z dziećmi z naszej scholi „Józefowe Promyczki”, zaś w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Obie grupy zbierają datki na letni wyjazd wspólnot. Dziękujemy za wsparcie.
 4. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w procesji rezurekcyjnej mają spotkanie dziś po Mszy św. o g.11 z tyłu kościoła. Zapraszamy dziewczynki mające stroje od 1-ej Komunii św.
 5. 5.Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o g.19 w sali św. Ojca Pio.
 6. Spowiadamy dziś podczas Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź rano podczas Mszy św., bo potem księża mają obowiązki w szkołach, a następnie spowiedź podczas Mszy św. wieczornej.
  1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza TRIDUUM SACRUM (trzy święte dni):
  2. WIELKI CZWARTEKdzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Katedrze o g.10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na g.18 – podczas liturgii obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do g.22, a kwadrans wcześniej Gorzkie Żale (cz.1). Czwartek to święto kapłańskie i księża udają się do Katedry na spotkanie z biskupami i kapłanami całej archidiecezji, dlatego w czwartek nie będzie spowiedzi. Z kolei w Wielki Piątek spowiedź rano od 7 do 8.30 i od 15.30 do 17.30 oraz po zakończonej liturgii Męki Pańskiej w czasie adoracji przy Bozym GRobie będziemy spowiadać do późnych godzin nocnych; nie będzie zaś spowiedzi w Wielką Sobotę.
  3. WIELKI PIĄTEKdzień śmierci Chrystusa - dzień bez Mszy św. Centrum liturgii to ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o g.15 – początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a o g.15.30 Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej na g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie i remont Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Czuwanie modlitewne w piątek od g.7 do 24;   o g.22.30 - Gorzkie Żale (cz.2 i 3). Dzieci przychodzą na adorację wg planu ustalonego przez katechetki, ministranci – wg własnego planu.
  4. WIELKA SOBOTA - adoracja Najśw. Sakr. przy Bożym Grobie cały cały dzień. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnym kościele od g.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy jednak, by i w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zrezygnować z pokarmów mięsnych.
  5. WIGILIA PASCHALNA - początek Liturgii o g.19.15 przed kościołem, poblogosławimy ogień, potem bogata liturgia słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. - przynosimy świece.
  6. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA o godz.6 rano procesja rezurekcyjna ulicami, a po niej Msza św. w intencjach parafii. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o g.8 – gdyż to jest najlepszy czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach oraz na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16; 18.