1. Dzisiaj przypada 42 rocznica protestów robotników Ursusa. Z tej okazji w naszym kościele uroczysta Msza św. o g.12.30. Będziemy się modlić w intencjach Ojczyzny i za uczestników tamtych zrywów.
  2. Druga część uroczystości będzie przed pomnikiem na placu Czerwca 1976 r. o godz.14. Obchody rocznicowe uświetni też koncert w Parku Czechowickim o godz.16. Uroczystości odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Z racji powyższych uroczystości „przypominki” za zmarłych będą dzisiaj wyjątkowo o godz.17, zaś nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.17.30; w dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz.18.
  4. Szczęśliwie powrócili pielgrzymi z Fatimy i Santiago de Compostella. Przeżycia duchowe były niezwykłe i ufamy, że przyniosą dalsze dobre owoce. Pielgrzymi polecali w modlitwie sprawy całej naszej parafii           i za wspólnotę w modlitwie także wszystkim dziękują.
  5. Zakończyliśmy rok szkolny. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie, aby sprawdzili, czy dzieci mają medaliki, zaś od opiekunów domagali się, by dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Jako ludzie wierzący mamy takie prawo zagwarantowane. Już dzisiaj wyjeżdżają nasi ministranci z księżmi Mariuszem i Pawłem. Im oraz wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego odpoczynku.
  6. W wakacje nie ma Mszy św. w dolnym kościele o g.11, ani o g.16 w kościele górnym. Wrócimy do nich w połowie września.
  7. W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o 6.30, 7.15, 8; 18. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  8. Koniec czerwca to czas zmian personalnych w parafiach. W tym roku Władza Diecezjalna zwolniła z obowiązków wikariusza naszej parafii ks.Rafała Urbiaka, który przejdzie do parafii w Józefosławiu w dekanacie piaseczyńskim. Księdzu Rafałowi serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, za niemal 4-letnią pracę w parafii i w szkole. Życzymy Bożych Łask w nowej wspólnocie. Wprawdzie ks. Rafał będzie z nami jeszcze do 24 sierpnia, ale zważywszy na urlop Księdza i to, że teraz jeszcze większość parafian jest na miejscu, zapraszamy we wtorek 26 czerwca na Mszę św. o g.18, by dziękować Bogu za posługę odchodzącego Kapłana, a po Mszy św. będzie można Mu osobiście podziękować w sali św. Aniołów.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę związaną z 26-ą rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę 8 lipca. Zapisy przed kościołem i biurze radia w poniedziałek i czwartek. Przed kościołem prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia.