1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe - w duchowej łączności z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Gorę różaniec wokół kościoła dziś i do wtorku wlącznie o g.17.15.
  2. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i 98 rocznica cudu nad Wisłą czyli Bitwy Warszawskiej z roku 1920, a także Święto Żołnierza Polskiego. W środę Msze święte będą według porządku niedzielnego. Msza św. w int. Ojczyzny o g.11, a pół godz. wcześniej uroczystości przy obelisku na ul. Cierlickiej. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół, owoców i warzyw.
  3. Caritas Polska zaprasza na wyjątkowe, multimedialne widowisko niepodległościowe. Na oczach 50 tysięcy widzów polscy artyści zaprezentują losy rodziny, które splatają się z historią stu lat naszej Ojczyzny. Wspólne świętowanie w środę 15 sierpnia na Placu Piłsudskiego – początek o godz.20.30 – wstęp wolny –szczegóły na plakacie przy wyjściu.
  4. W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę kontynuujemy Nowennę Jubileuszową i zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem w dolnym kościele w piątek 17 sierpnia – początek o g.19, potem Msza św. w int. Ojczyzny, a na zakończenie Apel Jasnogórski. Tym razem szczególnie będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Maksymiliana Kolbe.
  5. Zapraszamy do biblioteki parafialnej, a przed kościołem do nabywania prasa katolickiej.