1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Dziś także mija 98 lat od Cudu nad Wisłą czyli Bitwy Warszawskiej z r.1920 oraz Święto Żołnierza Polskiego. Msza św. w intencjach Ojczyzny o godz.11, a pół godz. wcześniej – uroczystości przy obelisku na ul. Cierlickiej.
  2. Na zakończenie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół, owoców i warzyw. Dlatego przy ołtarzu są nie tylko kwiaty, ale i inne owoce naszej ziemi, za które dziękujemy Bogu przez pośrednictwo Maryi, którą liturgia nazywa najpiękniejszym owocem tej ziemi.
  3. Caritas Polska ponownie zaprasza na wyjątkowe, multimedialne widowisko niepodległościowe. Na oczach 50 tysięcy widzów polscy artyści zaprezentują losy rodziny, które splatają się z historią stu lat naszej Ojczyzny. Wspólne świętowanie w środę 15 sierpnia na Placu Piłsudskiego – początek o godz.20.30 – wstęp wolny.
  4. Kontynuujemy Nowennę Jubileuszową i ponownie zapraszamy do dolnego kościoła w piątek 17 sierpnia – początek o g.19, potem Msza św. w int. Ojczyzny, a na zakończenie Apel Jasnogórski. Tym razem będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Maksymiliana.
  5. Dzisiaj, jak zawsze każdego 15-go dnia miesiąca o g.18 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych przypominkach.
  6. Nabożeństwo różańcowe przed Najśw. Sakramentem w dolnym kościele dziś o godz.17.15.