1. Dziękujemy za świadectwo wiary tych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu skorzystali z rekolekcji i spowiedzi św. Dziękujemy za posługę słowa Ojca Dariusza i za ofiarowane relikwie Męczenników z Peru, Ojca Zbigniewa i Michała. Niech rekolekcje przyniosą trwałe owoce w naszym codziennym życiu.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.17.

3. Palmy przy kościele rozprowadzają dziś rodzice z dziećmi z naszej scholi „Józefowe Promyczki”, zaś w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dziękujemy za wsparcie.

4. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w procesji rezurekcyjnej mają spotkanie z S. Ewą dziś po Mszy św. o g.11. Zapraszamy dziewczynki mające stroje od 1-ej Komunii św.

5. W piątek 26 kwietnia w naszym dolnym kościele będzie modlitwa za maturzystów prowadzona przez młodzież z Ruchu Światło – Życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów, by ten ważny czas i wybór dalszej drogi życiowej zawierzyć Panu Bogu.

I.Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza TRIDUUM SACRUM (trzy święte dni):

  1. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Katedrze o g.10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na g.18 – podczas liturgii obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do g.22, a kwadrans wcześniej Gorzkie Żale (cz.1).
  2. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Chrystusa - dzień bez Mszy św. Centrum liturgii to ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o g.15 – początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a o g.15.30 Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci. Młodzież i dorosłych zaprasza-my na Liturgię Męki Pańskiej na g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie i remont Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Czuwanie modlitewne w piątek od g.7 do 24;  o g.22.30 - Gorzkie Żale (cz.2 i 3). Dzieci przychodzą na adorację wg planu ustalonego przez katechetki, ministranci – wg własnego planu.
  3. WIELKA SOBOTA - adoracja Najśw. Sakr. przy Bożym Grobie przez cały dzień. Święcenie pokarmów w dolnym kościele od godz.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, aby także w sob otę aż do Wigilii Paschalnej zrezygnować z pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.30 - przynosimy świece.
  4.  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o godz.6 rano procesja rezurekcyjna ulicami wokół kościoła, a po niej Msza św. w intencjach parafii. Rezurekcji będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Jarecki. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o g.8 – gdyż to jest najlepszy czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach oraz na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16; 18.

Wielki Czwartek to święto kapłańskie - księża udają się do Archikatedry na spotkanie z biskupami i kapłanami całej archidiecezji, dlatego w czwartek nie będzie spowiedzi. Z kolei w Wielki Piątek spowiedź od g.7 do 8.30 i po zakończonej Liturgii Męki Pańskiej będziemy spowiadać w czasie adoracji przy Bożym Grobie.