1. W najbliższą środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. My zapraszamy wszystkich uczniów z rodzicami na spowiedź we wtorek od g.17.30 i na Mszę św. o g. 18 kończącą kolejny rok nauki.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela wakacyjna i poświęcenie pojazdów. Tym razem odbędzie się ono po trzech Mszach św.: o g.9.30; 11 i 12.30. Chcemy jechać na urlopy z Bożym błogosławieństwem – zapraszamy.
  3. Informacja dla rodziców dzieci klas trzecich: uroczystość 1-ej Komunii świętej w roku 2020 będzie w niedzielę 17 maja.
  4. Dzisiaj, po raz ostatni przed wakacjami jest Msza św. o g.16.
  5. Jest jeszcze 15 miejsc na pielgrzymkę do Krzeszowa, Wambierzyc, Kłodzka, Czermnej, Jeleniej Góry i do Pragi. Wyjazd od 16 do 20 września. Spotkanie z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego we wtorek 18 czerwca o g.19. Informacje są na plakatach przy wejściu.
  6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na dopłacenie do obiadów w szkołach dzieciom z biedniejszych rodzin naszej parafii.
  7. W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Rano Msze św. będą o g.6.30 i 8, zaś uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o g.10. Po zakończeniu procesji czyli ok. godz.12.30 będzie kolejna Msza św. dla tych, którzy przyjdą tylko na procesję. Po południu będzie Msza św. o g.18. Prosimy wszystkich parafian mieszkających czy to przy trasie procesji, czy też poza nią, by udekorowali swoje okna i balkony obrazami, flagami i emblematami religijnymi. Obecność na Mszy św. i procesji, ale także udekorowane domy to prosty, a ważny sposób wyznania wiary. Nie wstydźmy się naszych przekonań religijnych i wyznajmy wiarę w Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie w najbliższy czwartek. Wprawdzie to będzie pierwszy dzień wakacji, ale przecież nie wszyscy wyjadą od razu, a ci, którzy chcą wyjechać na kilka wolnych dni, mogą to zrobić w czwartek po południu. Chrystus mówi: „Do tego, kto się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.
  8. Prosimy rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych, by dzieci przyszły na procesję w uroczystych strojach. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego i modlitewnego przeżycia Bożego Ciała.