1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem”. To czas modlitwy za dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. W tej intencji będziemy się modlić na różańcu dzisiaj o godz.17.15.
 2. Dziś podczas Mszy św. o g.11 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszych uczniów.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o g.19 w sali św. Ojca Pio.
 4. Spotkanie osób udających się z pielgrzymką na Dolny Śląski i do Pragi jutro po Mszy św. wieczornej w sali św. Jadwigi
 5. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dni powszednie. Od godz.15 w dolnym kościele modlitwa w jedności z tymi, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu pod Włocławkiem „Polska pod krzyżem”.
 6. W następną niedzielę 15 września będzie Msza św. o g.16 w kościele               i dla najmłodszych dzieci z rodzicami o g.11 w dolnym kościele.
 7. Za tydzień o godz.17 Msza św. z udziałem dzieci klas 3-ich przygotowujących się do 1-ej Komunii św. oraz dla ich rodzin.
 8. Za tydzień przedstawiciele Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie będą prezentować uczelnię naszym parafianom. Wydział Papieski oferuje wiele możliwości poszerzenia wiedzy o Bogu, Kościele i świecie także na kierunkach zaocznych.
 9. W środę 18 września rozpocznie się nowy Kurs Przedmałżeński. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu o godz.19.
 10. Intencje Mszy św. na r.2020 przyjmujemy od ostatniej soboty września.
 11. Niebawem rozpoczniemy nowy cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie w piątek 27 września o g.18.45  w kościele. Zapraszamy uczniów klas 8 mieszkających na terenie naszej parafii (dotyczy to także tych, którzy uczęszczają do szkół poza Dzielnicą Ursus). Przygotowanie do bierzmowania oraz do I Komunii świętej odbywa się bowiem w parafii zamieszkania uczniów.
 12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 21 września - zapisy przed kościołem i biurze radia w poniedziałek lub w czwartek.
 13. Po wakacjach wznawiamy prace w zespołach parafialnych i spotykamy się jak w ub. roku, np. Grupa Charyzmatyczna jutro o 19; młodzież z Ruchu „Światło Życie” w piątek o 19, Straż Honorowa Serca Pana Jezusa w sobotę o 8.30; spotkanie bielanek z S. Ewą dziś po Mszy św. o g.11; S.Paulina Wrzosek zaprasza na spotkanie scholii „Józefowe Promyczki” we wtorki o g.17 i w niedzielę o 10; S. Małgorzata zaprasza na spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” za tydzień po Mszy św. o g.11; a
 14. Już dziś zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy zwane REO – początek w poniedziałek 23 września o g.19 w kościele dolnym. Informacje są także na ulotkach kruchcie kościoła.
 15. Ks.Łukasz zaprasza ministrantów na pierwsze spotkania w najbliższym tygodniu: ministranci młodsi w środę o g.17, a lektorzy i starsi w środę o g.19; zapraszamy też chłopców po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami. Osoby należące do innych grup prosimy o kontakt z opiekunami. Zachęcamy do systematycznej obecności na spotkaniach.