1. Dziś po Mszy Św. wieczornej zakończy się „Jerycho      modlitewne” oraz peregrynacja Krzyża Miłosierdzia Bożego i Figury Matki Bożej.      Zachęcamy do wpisania własnych próśb w Księdze intencji do Miłosierdzia      Bożego, za które Wspólnota Świat-Dobro-Miłosierdzie modli się każdego dnia o g.15. Można też złożyć dobrowolną ofiarę na Misje. Peregrynację zakończymy modlitwą Jana  Pawła II czyli Aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

2. Trwa październik – miesiąc różańcowy. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie po Mszy św. o g.18, zaś różaniec z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o g.17.15. Dzisiaj różaniec także o godz.17.15. Przypomnijmy, że za udział we wspólnej modlitwie różańcowej można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu następujących warunków: odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, tajemnice muszą być zapowiadane, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic. Jest wiele spraw osobistych, rodzinnych, narodowych, które warto polecać Bogu przez Maryję na różańcu. Gorąco do tego zachęcamy.

3. Przypominamy, że korepetycje z przedmiotów ścisłych są udzielane przy naszym kościele. Zapraszamy uczniów we wtorki na godz.18  do sali św. Faustyny.

4. Z okazji Dnia Papieskiego za tydzień w całej Polsce i przed naszym kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży, który jest „żywym pomnikiem” naszej wdzięczności Janowi Pawłowi II. Natomiast po Mszy św. o godz.11 program – apel, który pod kierunkiem Siostry Zuzanny przygotowali uczniowie Szkoły Podst.nr 14; wcześniej czyli w piątek 11 października o g.19 w Ośrodku Kultury „Arsus” koncert pt. „Nuty wielkiego pasterza” poświęcony postaci Jana Pawła II, na który zaprasza Rada i Zarząd dzielnicy Ursus – wstęp wolny, szczegóły na plakacie przy wejściu.

5. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla osób potrzebujących naszej pomocy.

6. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, a przy wyjściu polecamy prasę katolicką.