1.Dziękujemy Bogu za uroczystość odpustową,a Wam, Drodzy Parafianie, za liczny udział. Prosimy, aby św. Józef nadal orędował za całą parafią i wypraszał potrzebne nam łaski.

2.Zapraszamy na GORZKIE ŻALE z ostatnim kazaniem dziś o godz.17.

3.Jutro obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jak co roku będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – złożenie przyrzeczeń duchowej adopcji - jutro podczas Mszy św. o godz.18.

4.Palmy przy kościele rozprowadzają rodzice z dziećmi z naszej scholi „Józefowe Promyczki” - dochód przeznaczą na letni wyjazd wspólnoty. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary.

5.Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiatki i nieść poduszki w czasie procesji rezurekcyjnej - spotkanie w czwartek o g.17 przed kościołem – zapraszamy dziewczynki mające stroje od 1-ej Komunii św.

6.Spowiadamy dziś do g.13.30 podczas Mszy świętych. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź rano tylko podczas Mszy św., bo potem księża idą do szkoły oraz spowiedź po południu od g.17.30. Przypominamy, że w naszym kościele tradycyjnie w Wielki Piątek wieczorem, po zakończonej Liturgii Męki Pańskiej podczas adoracji Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim będziemy spowiadać w spokoju i z godnością do ostatniego chętnego. Prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatni wieczór, ale spowiadać się od poniedziałku do środy od g.17.30.

Wchodzimy w Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza trzy święte dni - TRIDUUM SACRUM :

I.WIELKI CZWARTEKdzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Katedrze o g.10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na godz.18 – podczas liturgii obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, a po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do g.22, a 15 min. wcześniej Gorzkie Żale (cz.1).

II.WIELKI PIĄTEKdzień śmierci Pana Jezusa. Jest to dzień bez Mszy św. – centrum liturgii stanowi ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o g.15 - Godzina Miłosierdzia, a o g.15.30 Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci. Natomiast młodzież i dorosłych parafian zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej na g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie i wspólnotę katolicką żyjącą w Ziemi Świętej. Czuwanie modlitewne w piątek od g.7 do 24; o g.22 - Gorzkie Żale (cz.2 i 3).

III.WIELKA SOBOTA - adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie przez cały dzień. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnym kościele od godz.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy też, by i w W.Sobotę aż do Wigilii Paschalnej tradycyjnie zrezygnować z pokarmów mięsnych,

IV.WIGILIA PASCHALNA - liturgia rozpocznie się po zachodzie słońca, czyli o g.19.15; nastąpi pobłogosławienie ognia, liturgia słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynosimy świece.

V.NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o godz.6 rano procesja rezurekcyjna, a po niej Msza św. w intencjach całej parafii. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz.8 – jest to bowiem czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach oraz na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16; 18.