CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 1.Dziś w naszej parafii o g.11 uroczystość Rocznicy 1-ej Komunii św. Z tej racji dzisiaj modlitwy za zmarłych będą wyjątkowo o g.17,  zaś nabożeństwo majowe o g.17.30. W dni powszednie majowe nabożeństwa są po Mszy św. o g.18.

2.Dzisiaj mamy też piękny Dzień Matki. W intencjach naszych Matek – żyjących i zmarłych będzie Msza św. o godz.12.30.

3.Zgodnie z zapowiedzią spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek 27 maja po nabożeństwie majowym – zapraszamy liderów poszczególnych grup parafialnych. Tematem spotkania będzie festyn parafialny w Parku Czechowickim. W związku z tym festynem zapraszamy też młodzież i dzieci na spotkanie z wodzirejem. Chcemy zaangażować młodszychw przygotowanie tańców i zabaw podczas festynu. Spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek 31 maja po nabożeństwie majowym.

4.We wtorek przypada 32 rocznica śmierci Stefana Kard. Wyszyńskiego - będziemy się modlić o Jego beatyfikację.      

5.We wtorek trzema autokarami wyruszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym; wyjazd we wtorek o g.16 – powrót w środę rano. Czuwanie przed cudownym Obrazem Matki Najśw. rozpoczniemy Apelem o g.21; o północy będzie Msza św. w intencjach całej parafii. Ta pielgrzymka jest już naszą tradycją, a tak się składa, że właśnie we wtorek mija 71 lat od dnia, w którym Abp Stanisław Gall erygował parafię na terenie ówczesnych Czechowic. Chcemy za to Panu Bogu dziękować i prosić przez Maryję, by cała parafia umacniała się w wierze.

6.W tym tygodniu przypada 1-a sobota miesiąca - o godz.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i ostatnie w tym cyklu nabożeństwo pierwszo - sobotnie, a następnie spotkanie formacyjno - modlitewne Żywego Różańca.

7.Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień o g.15.

8.W najbliższy czwartek 30 maja - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Rano Msze św. będą o g.6.30 i 8, zaś uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o g.10. Po zakończeniu procesji czyli ok. godz.12.30 będzie kolejna Msza św. dla tych, którzy przyjdą tylko na procesję. Po południu będzie tylko Msza św. o godz.18. Prosimy serdecznie wszystkich parafian mieszkających czy to przy trasie procesji, czy też poza nią, by udekorowali swoje okna i balkony obrazami, flagami i emblematami religijnymi. Obecność na Mszy św.  i procesji, ale także udekorowane domy to publiczne wyznanie wiary. Pan Jezus mówi: „Do tego, kto się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. W imieniu starszych rzemieślników z terenu parafii zwracamy się do młodszych rzemieślników z prośbą, by przejęli opiekę nad sztandarem rzemiosła – w tej sprawie można zgłosić się w zakrystii po Mszy św.

9.Próba dla bielanek i dziewcząt pragnących sypać kwiatki w czasie procesji odbędzie się w najbliższą środę 29 maja o g.17 przed kościołem. Prosimy rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych, by dzieci przyszły na procesję w uroczystych strojach. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zachęcamy do licznego i modlitewnego przeżycia procesji BOŻEGO CIAŁA.