"Pójdź za mną" (Łk 9,55)

 

1.Od dzisiaj nie ma Mszy świętych w dolnym kościele o godz.ani o godz.16 w kościele górnym – wrócimy do nich we wrześniu.

2.Dziś będzie ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy na godz.17.30.

3.Od jutra, jak zawsze w lipcu i sierpniu Msze św. w dnibędą o godz.7; 7.30; 8 i 18 - nie będzie więc Mszy św. o godz.6.30.

4.Zakończyliśmy rok szkolny. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie, aby sprawdzili, czy dzieci noszą medaliki i by domagali się od opiekunów, by ci doprowadzili dzieci na niedzielną Mszę św. – mamy do tego prawo jako katolicy. Jutro na wypoczynek wyjeżdżają nasi ministranci z ks.Bogdanem i ks.Robertem - im oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy słońca i dobrego odpoczynku. Wszystkim przypominamy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie - niech to będzie odpoczynek z Bogiem.

5.W tym tygodniu przypadają:

   a/ 1-y czwartek miesiąca: po Mszy św. wieczornej Godzina Św. czyli

        czas modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Boże

   b/ 1-y piątek spowiedź rano od godz.7 i po południu od g.17.15,

        zaś po Mszy św. o g.18 adoracja Najśw. Sakramentu do g.21,

        którą poprowadzą wspólnoty Żywego Różańca.

  c)   w sobotę o g.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi

        a następnie spotkanie formacyjno-modlitewne Żywego Różańca.

6.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja – wyjazd w niedzielę 14 lipca - zapisy jeszcze dziś przy stolikach z prasą katolicką. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy. Zapraszamy też do parafialnej biblioteki. Wakacje to doskonały czas na nadrobienie zaległości w lekturze.

7.Zgodnie z zapowiedzią - dzisiaj odbędzie się poświęcenie pojazdów. Chcemy jechać na urlopy z Bożym błogosławieństwem. Poświęcenie wszelkich pojazdów - po Mszy św. o godz.12.30 – zapraszamy.

8.Wczoraj zmarł ks. Leszek Mencel, który przed laty byłw naszej parafii – to rodzony brat ks. Grzegorza, który też tu pracował. Módlmy się o wieczną radość dla śp. ks. Leszka…